KONST / Litografier / Färglitografi 16375034
nr 1637 5034
Pentti Lehto
(1924-2007), Finland
Signerad, daterad -92. Färglitografi. Bladets mått: 45x33 cm, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
Pentti Lehto, finländsk bildkonstnär född 1924, död 2007.
Utrop:
500 kr
måndag 26 augusti 2024
kl 18:46:48